(контра)став

Цената за читање на Е-медиум (Контра)Став е вашата поддршка, претиснете на копчето (Ми се допаѓа/Like) за да ја отклучите содржината за читање, доколку веќе сте активирале (Допаднато/like) претиснете на страна од прозорецот на апликацијата ФБ за исклучување и влез за читање на вестите.

Дизајн: Благој Филипов
Macedonian Albanian Bulgarian English German

Активности

Причина за штетата на медиумската сфера е и долгогодишниот молк на Агенцијата за аудио и аудиовизуелни уметности (АВМУ), која не може да избегне одговорност за медиумскиот хаос кој се
Четири комисии на Собранието денеска ќе заседаваат разгледувајќи десетици предлог-закони, но и кадровски решенија за клучните позиции во правосудството.
Министерството за здравство, наместо за плати и тековни трошоци, средствата од акцизите за цигари, етил алкохол и пиво да ги искористи за обезбедување навремена, квалитетна и целосна терапија за
Ниту една географска одредница не е прифатлива за најголем дел од граѓаните кои ги анкетираше екипата на „Макфакс“.
„За жал денес никој не е сигурен ниту заштитен од терористички напади. Но можете да имате некои информации однапред.
„Анализите на јавното мислење покажуваат дека граѓаните на Македонија немаат многу информации што точно значи НАТО. Тие интиутивно го имаат својот став за членството на Македонија во НАТО. Дел
„Ако земеме во предвид дека до скоро време процентот на поддршка беше 92-98 проценти, тоа значи дека граѓанките и граѓаните не се запознаени.
Градоначалниците на Скопје и на Атина, Петре Шилегов и Јоргос Каминис, утре во грчката престолнина ќе имаат официјална средба.
Ако сакате да дознаете што се случува во нечие семејство, прашајте го детето од тоа семејство. Во случајов, детето е Филип Петровски (од ВМРО -ДПМНЕ) , со една разлика,
Видов врвна технологија и струка и знаење на дело две катастрофални работи. Поточно, осознав дека:
Основниот судот – Скопје 2 го одби барањето на противниците на Биљал Касами за нов привремен лидер на БЕСА да биде впишан Неџмедин Карамани.
Скопскиот градоначалник Петре Шилегов в петок ќе ја посети Атина и ќе се сретне со атинскиот градоначалник Јоргос Каминис.
Откако работниците од ВЕИБО веќе неколку дена протестираат поради нивното отпуштање и неисплатените плати, денес управителката на компанијата тајно влегла во фабриката околу 20 часот.
Top