(контра)став

Цената за читање на Е-медиум (Контра)Став е вашата поддршка, претиснете на копчето (Ми се допаѓа/Like) за да ја отклучите содржината за читање, доколку веќе сте активирале (Допаднато/like) претиснете на страна од прозорецот на апликацијата ФБ за исклучување и влез за читање на вестите.

Дизајн: Благој Филипов
Macedonian Albanian Bulgarian English German

FB Статуси

Случајот ИВАНА ,,НИКОЛИНА,, НИКОЛИЌ не може правно да се опредмети оти ,,филмаџиката,, од Велес на време си обезбедила имунитет од кривичен прогон.
– Првин благодарност и охрабрување на сите, сега поранешни вработени во ВЕИБО (Weibo) кои во сите претходни денови храбро, достоинствено, пожртвувано и искрено го искажаа својот глас и ги
Ако во повеќето случаеви беше недостапна за медиумите и одбиваше да им даде одговори на прашањата околу патните трошоци и делењето на високи бонуси во Државна Изборна Комисија, Силвана
Отец Пимен денеска им се обрати на грчките архиери кои се на антимакедоснките протести во Атина.
Главните Покровители на изградба на црква на место на злостор во случајот Монструм се МАРКО ЗВРЛЕВСКИ и ГОРДАНА ГЕШКОСКА. Зврлевски е првиот обвинител кој излегува на место на злосторот
Актерката Ирена Ристиќ вчера на својот ФБ профил, повторно удри по пратениците и високите патни трошоци.
Пред денешната средба на Заев и Ципрас која ќе се одржи во Давос, Швајцарија, Димитар Апасиев член на Левица и асистент на Правниот факултет на универзитетот „Гоце Делчев“ во
Се молам, и мојата молитва ви ја упатувам вам кои успеавте во периодот на овие 26 години да нѐ истренирате да ве третираме понизно, како да имате аура на,
Новинарката Јорданка Ивановска – Јоци на својот Фејсбук профил упати јавна критика до координаторот на пратеничката група на СДСМ, Томислав Тунтев кому му посочи дека „место да биде пример,
ХРИСТОС СЕ РОДИ, НАВИСТИНА СЕ РОДИ!
Од #ВЕРО некој се дрзна да отпушти работничка за време на нејзино боледување и нега на дете кое чека операција.
Најчевка на својот Фејсбук статус жестоко удри по пратениците што гласаа за новиот министер за здравство Филипче.
Стојанче Ангелов упати честитки до новоизбраниот претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицковски и го пофали за неговите квалитети.
Top